Poniedziałek, 25 marca 2019 r. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.

Bajki sercem pisane – konkurs na projekt okładki

20181214_091951W piątek, 14 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów za udział w konkursie „Bajki sercem pisane”. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki  jednej z 24 bajek profilaktycznych, które zostały napisane przez uczniów naszej szkoły .Są one owocem ubiegłorocznego konkursu literackiego skierowanego do uczniów klas V-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum.
Tegoroczny konkurs, wzorem zeszłorocznego, jest wynikiem współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu. Projektując okładkę młodzież szkolna pokazała swoje odczucia po przeczytaniu bajki terapeutycznej, wyrażając emocje za pomocą rysunku.

Komisja oceniając niemal 100 prac, zwróciła uwagę na:

pomysłowość, plastyczność i estetykę;
zachowanie zasad projektowania okładki;
oryginalność pomysłu;
samodzielność.

Jury w składzie: Monika Wyrwa, Małgorzata Duda, Agata Załupska przyznało nagrody i wyróżnienie

I kategoria wiekowa ( klasy V sp. – III g)
I miejsce – Julia Pawulska, kl. III Ga
II miejsce – Anna Brzegowa, kl.Vc
III miejsce – Małgorzata Konior, kl. IIIga
Wyróżnienie – Daria Ofiara, kl.VIIIc

II kategoria wiekowa ( klasy I – III sp.)
I miejsce – Tymoteusz Piechnik, kl. Ia
II miejsce – Mateusz Górecki, kl. IIb
III miejsce – Anna Sowińska, kl. IIIa
Wyróżnienie – Nikodem Marszałek, kl. Id

Nagrody zostały sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i  Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. Prace nagrodzone i wyróżnione można oglądać na gazetce przed wejściem do biblioteki szkolnej, pozostałe są wyeksponowane wewnątrz lokalu. Zapraszamy do oglądania i serdecznie gratulujemy wszystkim naszym artystom, którzy wzięli udział w konkursie.

Monika Wyrwa
Maria Kokoszka