Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy.

Dominacja biegaczy z Nowego Wiśnicza

20171005_105143W dniu 5 października 2017 roku licząca 40 osób grupa biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu rywalizowała w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym. Drużyny w każdej kategorii okazały się bezkonkurencyjne. Dziewczęta ze szkoły podstawowej pokonując pięć innych sztafet minęły linię mety z ogromną przewagą i zajęły I miejsce. Sztafeta dziewcząt z gimnazjum i klasy 7 szkoły podstawowej  po zaciętej rywalizacji również stanęła na pierwszym stopniu podium. Chłopcy ze szkoły podstawowej także pokonali wszystkich rywali zajmując pierwszą lokatę. W strugach deszczu,  zaciętą rywalizację do ostatnich metrów na II miejscu zakończyli chłopcy z gimnazjum i klasy 7 szkoły podstawowej.

Wszystkie sztafety dzięki  zajętym wysokim lokatom wywalczyły mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu  awansując do finału wojewódzkiego ,który odbędzie się 11 października  2017 roku na lotnisku w Nowym Targu. Zawodnicy z Nowego Wiśnicza będą tam reprezentować  gminę Nowy Wiśnicz i powiat bocheński. Młodym biegaczom składamy wielkie gratulacje  życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Katarzyna Korta