Środa, 11 grudnia 2019 r. Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura.

Jestem wolontariuszem

6„Człowiek jest wspaniałą istotą
nie z powodu dóbr, które posiada, ale czynów.
Niewarte jest to, co się ma,
ale czym się dzielimy z innymi”.

/Jan Paweł II/

Po zeszłorocznym sukcesie działań wolontariatu,w tym roku szkolnym po raz drugi w klasach 0 – III szkoły podstawowej zostały podjęte i zrealizowane inicjatywy w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Wolontariat jest bezpłatnym, świadomym, wykraczającym poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie, dobrowolnym działaniem na rzecz innych.

Podsumowanie działań odbyło się  przed feriami – 11 stycznia 2019 roku.

Podjęte i zrealizowane inicjatywy:

1. „Zostań słodkim Mikołajem” – zbiórka słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Bochni. Zebraliśmy ponad 30 kilogramów słodkości, które tuż przed świętami Bożego Narodzenia zostały przekazane wychowankom wspomnianego domu dziecka.

2. „Do serca przytul psa, weź na kolana kota” – zbiórka karmy dla zwierząt – podopiecznych schroniska w Borku. Zebraliśmy około 60 kilogramów suchej karmy oraz około 70 puszek mokrej karmy dla zwierzaków.

3„Pomagamy drugiemu człowiekowi i przyrodzie”– zbiórka plastikowych zakrętek /która trwa cały rok szkolny/.

4„Dzieci czytają dzieciom” –  w tygodniu poprzedzającym zimową przerwę świąteczną, wychowankowie świetlicy szkolnej – Szymon Karteczka oraz Nikodem Sobotkowskiczytali swoim młodszym kolegom z zerówek opowiadanie na temat szczęścia człowieka i wartości ludzkiego życia pt. „Kolęda dla Mikiego”.

5„… bo warto pomagać!” – szkolny konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział 25  uczniów.Jury konkursowe w składzie:Teresa Kowalska – Rydz, Monika Wyrwa, Małgorzata Wiśniewska – Rogala wyłoniło następujących laureatów konkursu:

• W kategorii klas II: Natalia Kłosowska – Stochel, Dawid Kolarz, Mateusz Nowak
  • W kategorii klas III: Adrian Muskała

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom i nauczycielom za ofiarność i zaangażowanie, a szczególne słowa wdzięczności kieruje pod adresem wychowawców świetlicy:  p. Kingi Motak, p. Ewy Mazanek oraz p. Agnieszki Bakalarz za ogrom pracy w przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich akcji.

Teresa Kowalska-Rydz