Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy.

Kolejny bardzo dobry występ sztafet ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu

20171011_12063411 października 2017 w Nowym Targu odbył się wojewódzki finał  Jesiennych Sztafetowych Biegów Przełajowych. Miejskie lotnisko gościło najlepsze sztafety z województwa małopolskiego. Wśród nich do rywalizacji przystąpili biegacze z Nowego Wiśnicza. Dwie sztafety dziewcząt i dwie sztafety chłopców w sumie 43 zawodników (w tym rezerwowi) na trasie biegu pokonywało przeciwników ,      a także własne słabości . Wszyscy pokazali  charakter i wielkie serce do biegania. Dziewczęta ze szkoły podstawowej musiały pokonać dystans 800 metrów każda, chłopcy w tej samej kategorii biegli 1000 metrów, dziewczęta z klasy 7 i gimnazjum  1000 metrów , chłopcy z klasy 7 i gimnazjum 1500 metrów. Rywalizacja była bardzo trudna, w każdej kategorii wiśnickie sztafety miały do pokonania około 30 innych sztafet.  Na mecie dziewczęta młodsze zameldowały się na wysokim 8 miejscu, chłopcy młodsi na 5, dziewczęta starsze na 13, a chłopcy starsi na 12 miejscu. Gratulujemy  młodym biegaczom ,życzymy wytrwałości  w treningu i dalszych sukcesów .

Katarzyna Korta