Środa, 18 lipca 2018 r. Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana.
 
 

Kulinarna nocka w szkole


 
 

092Parafrazując słowa piosenki Mieczysława Fogga „To ostania niedziela, dzisiaj się rozstaniemy…” można by napisać, że to ostatnia w tym roku szkolnym nocka w szkole i niestety z jej niektórymi uczestnikami „się rozstaniemy”, gdyż od września ich alma mater będą już szkoły średnie. Szkoda, bo byli wśród nich tacy, którzy wzięli udział w większości „nocek” organizowanych na terenie naszej szkoły.

Wracając jednak do ostatniej nocki… Tak jak wszystkie poprzednie miały swój motyw przewodni, tak i ta, a były nim, najogólniej mówiąc, „kulinaria”. Pozazdrościliśmy jednym słowem panom Karolowi Okrasie czy Robertowi Makłowiczowi, którzy gotują w miejscach, w których teoretycznie gotować się nie da, i postanowiliśmy, idąc za ich przykładem, przyrządzić coś smacznego właśnie w szkole. Uczestnicy „nocki” stanęli na wysokości zadania. Spod ich rąk, przy pomocy termomiksu, robota kuchennego, mikserów, tosterów, gofrownic, wyszły piękne, kolorowe a przede wszystkim smaczne desery, przekąski, kanapeczki i kanapki, tosty, które imponująco prezentowały się potem na nakrytym białym obrusem stole.

Wartością dodaną owych wspólnych przygotowań był fakt, że dzięki temu, iż pani Seredyńskiej w trakcie miksowania ścięła się śmietana- kremówka, niektórzy mogli zobaczyć, jak powstaje masło, który to proces  nie dla wszystkich był rzeczą oczywistą.

Naszemu biesiadowaniu towarzyszyła też skoczna muzyka, do której nogi same poniosły uczestników nocki. Uformowali oni na szkolnym korytarzu szpaler do belgijki i ruszyli w tany.

Na koniec, tradycyjnie, próbowaliśmy  obejrzeć film. Tym razem był to „Dirty dancing”. Próbowaliśmy, gdyż niestety nie wszyscy byli zainteresowani oglądaniem filmowej „ love story”. Tych ostatnich bardziej pochłaniały „Polaków rozmowy nocą” niż śledzenie historii Baby i Johnego.

Owe szeptania trwały do białego rana. Ale to już chyba taki urok tych naszych „nocek w szkole”.

Spotkanie przygotowały i opiekę sprawowały panie: Maria Stabrawa, Renata Seredyńska i Małgorzata Klimek.

Małgorzata Klimek