Niedziela, 21 października 2018 r. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny.

Najukochańszym – mamom

027W gorące popołudnie, 24 czerwca 2018r., w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – bo poświęcona osobom najukochańszym – mamom. W pięknej kwiatowej scenerii miał miejsce koncert muzyczno  – taneczny, który przygotowali uczniowie klas IV – VII oraz gimnazjaliści, bo przecież nie sposób nie podziękować mamom za ich trud, miłość niezachwianą i codzienną troskę.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która wywołana przez recytatora złożyła mamom serdeczne życzenia.

Piękna recytacja wierszy przeplatała się z piosenkami, które w wykonaniu utalentowanych solistów i niespełna 70- osobowego chóru chwytały za serce. Niezapomnianych wzruszeń dostarczyła piosenka „ List do Matki” z repertuaru Violetty Villas, którą wykonała Anielka Oświęcimka . Po tym występie  po policzku niejednej mamy popłynęła łza.

Nasze solistki z III klasy gimnazjum, Karolina Goryczka i Oliwia Grabarz jak zwykle zachwyciły publiczność, śpiewając piosenkę Bajmu „ Rzeka marzeń” .

Dzieci udowodniły po raz kolejny, że oprócz talentu recytatorskiego i  wokalnego drzemie też w nich duży potencjał taneczny, a rock and roll w wykonaniu dziewczynek z klas piątych był niezapomniany.

Nie sposób nie wspomnieć brawurowego występu czterech tenorów: Łukasza Kruka, Kuby Andrukowicza, Przemka Kulasa i Grzegorza Honkowicza, którzy zaśpiewali piosenkę „Mamo, nasza mamo”, czym zyskali aplauz publiczności. Ilustracją do tego utworu był  z taniec koleżanek z klasy VII b.

Na koniec zabrzmiało gromkie „Sto lat”  dla gości i każdy wręczył swojej ukochanej mamie    kwiaty. Wzruszone nie kryły łez, bo przecież tylko one potrafią kochać swe dziecko bez względu na to, jakie jest, kim jest. Ich miłość jest bezinteresowna i bezgraniczna. Zawsze można na nie liczyć, w trudnych sytuacjach pocieszą i podtrzymają na duchu.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim solistom, chórowi, tancerzom oraz nauczycielom, którzy wraz z młodzieżą przygotowali tę wzruszającą uroczystość. Pamiętajmy  o mamach nie tylko z okazji ich święta, ale na co dzień. Słuchajmy ich rad, bo przecież chcą dla nas jak najlepiej.

Organizatorzy:

Krzysztof Klimkowski