Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana.

O tym warto wiedzieć…

b9Ponieważ do wakacji pozostało niewiele czasu, warto, a właściwie należy przypomnieć o tych uczniach i uczennicach, którzy w ostatnich tygodniach wzięli udział w konkursach literacko – poetyckich, najpierw na etapie szkolnym, by móc potem reprezentować naszą szkołę w rywalizacjach gminnych.

Pierwszym z takich konkursów był V Gminny Konkurs Recytatorski poezji Jana Pawła II „Cud, który trwa…”- poświęcony postaci patrona szkoły w Starym Wiśniczu. W konkursie tym, w kategorii klas VII-VIII i III klas gimnazjum, II miejsce zajęła uczennica klasy III Ga Magdalena Czekaj, a wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VIII a – Krystian Dudek.

Warto wspomnieć również o tym, że ze strony jury słowa uznania skierowane zostały do uczennicy klasy VIII a- Julii Klasy za ciekawą interpretację dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

Kolejnym konkursem, w którym wyróżniono uczennicę naszej szkoły, był VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II- „Jan Paweł II – misjonarz”. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu w formacie B1 prezentującego Papieża – misjonarza, opatrzenie pracy zdjęciami, rysunkami, tekstem, bibliografią, a następnie ustna prezentacja.

W konkursie tym II miejsce zdobyła uczennica klasy VIII a – Martyna Gacek.

2 czerwca w Szkole Podstawowej w Muchówce nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „Uczniowie wiersze piszą”. W tym roku młodzi ludzie zmierzyli się z trudnym a zarazem ważnym tematem, jakim jest problem wojny i konieczność ucieczki z krajów nią ogarniętych, kryzys wartości humanitarnych, obojętność wobec potrzebujących pomocy.

W tegorocznym konkursie zatytułowanym „Łodzie ratunkowe pełne nadziei” I miejsce exeqwo zajęły uczennice klasy Vc – Natalia Konior i Marlena Duch, III miejsce zdobyła uczennica klasy VII c Karolina Kukla, a wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Vc – Patrycja Dudek.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Klimek