Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana.

Obchody Święta Ziemi

IMG_20190429_093706W kwietniu każdego roku obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W tym miesiącu  ludzi szczególnie wiąże chęć ratowania Ziemi – planety coraz bardziej zagrożonej nadmierną ekspansją ludzkiej cywilizacji. Przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się zdrowsza, bezpieczniejsza i piękniejsza.

W ramach edukacji ekologicznej uczniowie uczestniczą także w corocznej akcji „Sprzątanie świata”, zbierają zakrętki (w celu ich wtórnego wykorzystania, a jednocześnie dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na pomoc  chorym dzieciom), zbierają baterie i uczą się segregować śmieci.

29 kwietnia 2019 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi  w naszej szkole odbyła się   uroczysta akademia. Uczniowie kl. VIII SP i  III gimn. podkreślili związek między Ziemią i jej mieszkańcami, przekonywali, iż wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kondycję naszej planety.

Po zakończonej akademii przeprowadzony został  również  Szkolny Quiz  „Troska o przyrodę”, których organizatorkami były p. Barbara Honkowicz, p. Beata Wojtoń i p. Karolina Cierniak – Zuzia.

Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV- VIII SP oraz  III gimnazjalnych. Każdą klasę z 21 biorących udział – reprezentował 1 uczeń. Każdy z reprezentantów klas losował  3pytania  za 1, 2 ,3 punkty  w kolejnych trzech rundach. Na odpowiedź każdy z quizowiczów miał– określony czas.  Zestawy pytań konkursowych dotyczyły przyrody i jej ochrony.

Do prac w komisji konkursowej  zaproszone zostały panie:  p. Maria Stabrawa – przewodnicząca, p. dyr. Bożena Głąb, p. Renata Seredyńska oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej Monika Kapała.

Na zwycięzców czekały nagrody – książki przyrodnicze i słodycze. O wyniku konkursu zadecydowała runda dodatkowa. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili i odpowiednio zajęli miejsca na podium: Julia Kazior kl.Va – miejsce I, Maciej Adamczyk kl. VII b – miejsce II,  Julia Grabarz kl. 8b – miejsce III.

Zwycięzcom, jak też wszystkim uczestnikom należą się GRATULACJE !!!

Beata Wojtoń