Niedziela, 21 października 2018 r. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny.

Otwarcie nowego skrzydła budynku naszej szkoły

DSCN984520 września, w czwartek, przeżywaliśmy niezwykle wyjątkową uroczystość, bo oto nastąpiło otwarcie nowego skrzydła budynku naszej szkoły.

Po wielu latach oczekiwań dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny w nowoczesnych, na miarę XXI wieku salach. O godzinie 9:00 w Kościele Parafialnym pw. N.M.P.W. w Nowym Wiśniczu, ksiądz proboszcz  Krzysztof Wąchała odprawił Mszę Świętą, po czym goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowy Wiśniczu, Bożena Głąb, która podziękowała władzom  samorządowym za determinację w dążeniu do poprawy warunków nauczania uczniów w tej szkole.

Z kolei pani Burmistrz Nowego Wiśnicza, Małgorzata Więckowska, w swoim wystąpieniu przedstawiła przebieg budowy drugiego skrzydła szkoły i podała koszty tej inwestycji, które wyniosły 8.090.639,20 zł. W nowym skrzydle znajdują się sale lekcyjne, świetlice szkolne, biblioteka z czytelnią, pracownia komputerowa, mała sala gimnastyczna oraz sekretariat i gabinety dyrekcji.  Pani Burmistrz podkreśliła, że budynek ten będzie służył z pewnością wielu pokoleniom jako nowoczesna placówka, a to dzięki doskonałym warunkom.

Następnie głos zabrał Wicewojewoda Małopolski – pan Józef Gawron oraz radny Małopolskiego Sejmiku Województwa Małopolskiego- pan Adam Kwaśniak. Na koniec wystąpił dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty – pan Artur Puciłowski. Wszyscy zabierający głos składali życzenia oraz kierowali ciepłe słowa pod adresem szkoły, dyrekcji, nauczycieli i uczniów.

W ten uroczysty dzień niezwykle wzruszająco wypowiedział słowa podziękowania pan Józef Korta, emerytowany nauczyciel, zasłużony mieszkaniec Nowego Wiśnicza, który powrócił wspomnieniami do początków budowy tej szkoły. Przywołał nazwiska ludzi, także tych nieżyjących, którzy przyczynili się do tego, by dzisiejsza uroczystość mogła mieć miejsce.

Po części oficjalnej wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy w jesiennym spektaklu dedykowanym wszystkim gościom zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie, wzbudzając podziw i zachwyt wśród publiczności. Swoim występem stworzyli niezapomnianą aurę uroczystości.

Kolejnym punktem było uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali  najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pani Burmistrz, przewodniczący Rady Gminy i emerytowani nauczyciele, a modlitwę o błogosławieństwo w pracy odmówił  ksiądz proboszcz.

Następnie goście mogli obejrzeć nowe skrzydło budynku i przekonać się o jego komfortowym wyposażeniu.

Najwięcej radości mają dzieci! To przecież dla nich! Nauczyciele nie ustają w szlifowaniu kolejnych diamentów, a pomóc ma w tym nowoczesna placówka w myśl hasła uroczystości : Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a szkoła powinna pomóc im je rozwinąć. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Halina Skórnóg