Niedziela, 22 września 2019 r. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima.

Plastyka Obrzędowa Świąt Wielkanocnych

DSC_0358Kultywując bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkiej Nocy,  uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu licznie przystąpili do XIX edycji konkursu, którego celem jest kultywowanie ludowej tradycji zdobnictwa pisanek i wytwarzania przedmiotów związanych z okresem Wielkanocy. A są to: baranki, wyroby z ciasta, palmy, zajączki, kury itp. Uczniowie w czasie lekcji plastyki i zajęć artystycznych wykonywali różnorodne prace, wykorzystując znajomość starych technik plastycznych: batiku i wytrawiania oraz drapania barwionych, w naturalnych wywarach z kory i cebuli, jaj.

Aranżację stoiska w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu przygotowała Krystyna Wnęk – Majewska.

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: zbiorowej i indywidualnej. W tej pierwszej za stoisko wielkanocne przyznano pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

Nagrody indywidualne otrzymali:

Szkoła Podstawowa: