Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Imieniny: Leona, Kai, Heliodora.

„Praca z młodymi ludźmi to przyjemność”

erhard 078Tak opisywał swoje 33 lata pracy w Staatliche Wirtschaftsschule  Eschenbach wicedyrektor Erhard Lippert, który 11. lutego odszedł na emeryturę.

Od 2001roku, od kiedy Gimnazjum w Nowym Wiśniczu nawiązało współpracę ze szkołą w Eschenbach, Erhard Lippert był dobrym duchem wymiany międzyszkolnej.  Każdemu nowemu dyrektorowi Wirtschaftsschule rekomendował ten rodzaj współpracy między szkołami. Zawsze chętnie towarzyszył uczniom niemieckim w podróży do Nowego Wiśnicza.

O współpracy między naszymi szkołami powiedział, że zawsze była i będzie bliska jego sercu.

Pożegnanie w szkole, choć miało charakter oficjalny (świadczyła o tym długa lista zaproszonych gości), nie było zbiorem długich i nudnych przemówień. Każda z osób zabierających głos postarała się w swoim wystąpieniu o przypomnienie kilku zabawnych historii z czasów, kiedy współpracowała z Erhardem. Także uczniowie  (którzy zawsze wychwycą w mig wszystkie nasze ulubione powiedzenia i gesty) przygotowali zestaw zwrotów, które znają pokolenia uczniów tej szkoły. A ponieważ Erhard jest człowiekiem z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie, takich stwierdzeń było dosyć dużo.

Każdy z mówców podkreślił w swoim wystąpieniu zaangażowanie Erharda Lipperta w rozwijanie i umacnianie współpracy z naszą szkołą.

Ukoronowaniem spotkania był występ dyrektora szkoły – Thomasa Reitmeiera, który na cześć swojego zastępcy ułożył piosenkę w dialekcie bawarskim (Erhard pochodzi z Dolnej Saksonii). Sam sobie akompaniował na akordeonie.

Poczęstunek dla gości przygotowali nauczyciele i uczniowie.

Jako przedstawiciel Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu przekazałam adres z życzeniami od dyrekcji szkoły, nauczycieli, którzy pracują przy wymianie oraz od Pani Burmistrz. Erhard Lippert otrzymał od nas pamiątkowy album ze zdjęciami z lat 2001 – 2014.

Bożena Głąb

na stronę - pożegnanie 1