Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny.

Święto Patrona Szkoły na sportowo

20180608_1213438.czerwca odbyło się w naszej szkole Święto Patrona, które tym razem przybrało formę sportowej rywalizacji w turnieju o Puchar Patrona Szkoły Stanisława Lubomirskiego zorganizowanym przez „trzech przyjaciół z boiska”, panów Marcina Wzorka, Bartłomieja Hołysta i Dominika Kokoszkę.

Do walki o puchar stanęły dwie drużyny: uczniowie II klas Gimnazjum kontra uczniowie z klas VI, VII i III Gimnazjum. Mecz sędziował p. Bartłomiej Hołyst, który jest obecnie uczestnikiem kursu trenerskiego UEFA potwierdzającego jego profesjonalizm i wysokie trenerskie umiejętności, czego mu oczywiście serdecznie gratulujemy.

Rywalizacja drużyn była zacięta, każda z nich robiła wszystko, by piłka jak najczęściej wpadała do bramki przeciwnika. Końcowy wynik 3:3 wymusił strzelanie karnych i tak oto Puchar Patrona Szkoły Stanisława Lubomirskiego trafił do uczniów II klas Gimnazjum (warto wspomnieć, że w ubiegłym roku puchar wywalczyli ci sami chłopcy i jeśli w przyszłym roku dopisze im szczęście, przechodnie trofeum stanie się ich własnością). Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na  wręczenie pucharu, pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków.

Oprócz sportowej rywalizacji Święto Patrona Szkoły zaakcentowano również Szkolnym Konkursem Wiedzy o życiu Stanisława Lubomirskiego, historii Miasta Nowy Wiśnicz i wiśnickich legendach przygotowanym i przeprowadzonym przez p. Beatę Wojtoń i Małgorzatę Klimek. Jego zwycięzcami zostali :

I miejsce – Karolina Kukla z klasy VI c

II miejsce zajęli exeqwo :Julia Wójcik z klasy Vc i Wiktoria Bereta z klasy Vb

III miejsce – Mateusz Sułek z klasy VI c.

Małgorzatę Klimek