Czwartek, 14 grudnia 2017 r. Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy.

TABLICZKA MNOŻENIA

20170929_102419TABLICZKA MNOŻENIA – nauczyciele jej wymagają, rodzice odpytują, dzieci się jej uczą, a wszyscy na co dzień używają. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Za to, że ułatwia nam poruszanie się wśród liczb należy się jej święto. Międzynarodowe święto! Takie właśnie święto miało miejsce 29 września 2017 roku.
Był to już VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a drugi, w którym braliśmy udział. W poniedziałek pojawiły się w szkole plakaty informacyjne o święcie. W piątek na przerwach zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne sprawdziany z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz niektórzy nauczyciele.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, egzaminatorom, uczniom II klasy gimnazjum za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do propagowania tego święta, cieszymy się z tylu rozdanych tytułów Eksperta Tabliczki Mnożenia i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

Marta Biernat