Środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

u14Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym  Dniu Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tej niezbędnej każdemu człowiekowi umiejętności, a także uświadomić, iż znajomość jej  jest niezbędna w życiu codziennym.

We wtorek pojawiły się w szkole plakaty informujące o święcie oraz przykłady działań z tabliczki mnożenia.  W piątek, 28 września,  na przerwach zostały przeprowadzone  przez Komisje Egzaminacyjne sprawdziany  tej sprawności   dla chętnych. Do egzaminu przystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Po raz pierwszy sprawdzić mogli się także  uczniowie klas III szkoły podstawowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, egzaminatorom i  uczniom III  klasy  gimnazjum za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do propagowania tego święta, cieszymy się z tylu rozdanych tytułów Eksperta Tabliczki Mnożenia i liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

Marta Biernat,  Katarzyna Dragan, Anita Całka