Środa, 18 lipca 2018 r. Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana.

Witajcie w naszej bajce…

049Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma górami… .Otóż ani dawno temu, gdyż 3 czerwca, ani nie za górami i lasami, a w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, odbyło się przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i przyjaciele” zadedykowane najmłodszym z okazji ich święta. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w rolę bohaterów bajki wcielili się Rodzice uczniów i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu.

Przygotowania do inscenizacji rozpoczęły się oczywiście od skompletowania obsady, co (prawdę mówiąc) nie było łatwe, gdyż wcielić się w rolę Krasnoludka, Wilka, Śnieżki, Królewicza, Gajowego, Wróżki czy Czerwonego Kapturka nie było sprawą prostą i wymagało od odtwarzających role ogromnego dystansu do siebie w tym, czego wymagał od nich scenariusz bajki, czego przykładem był chociażby taniec Gajowego czy wymowna kreacja Macochy, której pieśń słychać było daleko poza murami szkoły. Jednak dla naszych najmłodszych wszystko co najlepsze, dlatego zagraliśmy najlepiej jak umieliśmy. Chyba się podobało skoro po zakończeniu przedstawienia brawa nie milkły dość długo, a zarówno Śnieżka jak i jej przyjaciele pozowali do zdjęć z naszymi milusińskimi (co prawda nie na „ściance”, ale na tle bajkowej dekoracji, do której „ściankom” celebrytów bardzo daleko).

Nie tylko gra rodzimych aktorów i piękna dekoracja sprawiły, że przedstawienie się spodobało. Przyczyniło się do tego również profesjonalne oświetlenie i efekty specjalne, których autorem był pan Krzysztof Jarosz.

Pozwolę sobie zatem w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy mieli swój udział w tym przedsięwzięciu. Rodzicom i Nauczycielom, którzy nie szczędzili czasu na wielogodzinne próby, które w znacznej części odbywały się na auli (i za tę możliwość „Bóg zapłać” ks, Bartoszowi Chęćkowi, który nigdy nie odmówił nam pomocy), za przygotowanie pięknych, kolorowych strojów, za pozytywny odzew na każdą prośbę. Paniom – Agnieszce Piotrowicz i Kindze Kokoszce wraz z mężami za przygotowanie profesjonalnej dekoracji, pani Małgorzacie Dźwigaj za zaprojektowanie plakatów promujących przedstawienie, a panu Michałowi Wójcikowi za ich wydrukowanie wraz z ulotkami, panu Jarosławowi Jarmule za sfilmowanie inscenizacji. Paniom Woźnym, szczególnie pani Barbarze Godzik, za wszelką pomoc, w tym otwieranie nam i zamykanie szkoły o bardzo dziwnych godzinach.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy włączyli się w ten projekt, przynosząc w dniu przedstawienia słodycze, napoje, pyszne ciasta. Dziękujemy Wszystkim, którzy nam kibicowali, by wszystko się udało. I udało się. Co prawda z wytwórni Warner Bros jeszcze nikt nie zadzwonił, ale deklaracji co do chęci zagrania w kolejnej bajce mamy już całkiem sporo.

Małgorzata Klimek