Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.
 
 

96 rocznica odzyskania niepodległości


 
 

DSC08519„Polska to taka kraina,
Która się w sercu zaczyna”

Pod takim hasłem klasy III a i III b przedstawiły montaż słowno-muzyczny upamiętniający 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski, począwszy od czasów zaborów, aż po rok 1918. Atmosferę patriotyczną wprowadziły pieśni z tamtego okresu, ukazujące ducha walki o wolną i niepodległą Ojczyznę. Wszyscy uczestnicy akademii, odświętnie ubrani i przystrojeni biało-czerwonymi kotylionami, śpiewali wspólnie z aktorami pieśni, wymachując flagami. Mieli okazję przenieść się w czasie i poznać historię kraju, który odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. Nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.