Czwartek, 12 grudnia 2019 r. Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.

Andrzejki w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym

IMG_2645Andrzejki są wspaniała okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają się oderwać od codzienności i przenieść w świat fantazji i marzeń. Uczniowie i przedszkolaki Szkoły Filialnej w Połomiu Dużym z niecierpliwością oczekiwali na Andrzejki, które odbyły się zgodnie z tradycją 29 listopada. Dzień tajemniczych czarów i wróżb przygotowała p. Małgorzata Kaczmarczyk, pomagała p.o. kierownika szkoły p. Bożena Hyrc. Sala przedszkola została zamieniona w salę wróżb za pomocą pięknej dekoracji , i stolików na których czekały rekwizyty potrzebne do kolejnych zabaw. Nie zabrakło przekładania butów, szczęśliwych gwiazdek, literek i kolorów. Wróżby przeplatane tańcami i zabawami wprawiły uczestników imprezy w doskonały humor. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić, ale tak naprawdę wszystko zależy tylko od nas. Warto o tym pamiętać.

Ewa Michno