Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Imieniny: Leona, Kai, Heliodora.

Awans naszej drużyny do finału Wielkiej Ligi Czytelników !!!

IMG_20190328_101627Trwające od listopada 2018r. zmagania z kolejnymi lekturami IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” opisywałyśmy już na stronie szkoły.

Chcemy pochwalić się kolejnymi sukcesami naszych czytelników.

28 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie odbył się etap wojewódzki WLC, będący jednocześnie półfinałem tego ogólnopolskiego konkursu. Wzięły w nim udział drużyny z naszej szkoły, które wygrały etap powiatowy w swoich kategoriach wiekowych.

Drużyna z kategorii klas I – IV:

1. Anna Sowińska, kl. 3a
2. Filip Rębilas, kl. 3a
3. Anna Grześkiewicz, kl .4c

Drużyna z kategorii klas V – VIII:

1. Julia Kazior, kl. 5a
2. Aleksander Lemański, kl. 5d
3. Jan Kmiecik, kl. 8d

W półfinale nasze drużyny spisały się znakomicie. Warunkiem dostania się do finału było uzyskanie minimum 120 punktów spośród 150 możliwych i najlepszego wyniku w swojej grupie wiekowej. Pierwszy warunek spełniły obie drużyny.

Uczniowie z klas V-VIII zdobyli 134 punkty i zajęli 6 miejsce w Województwie Małopolskim.

Drużyna klas I-IV uzyskała 147 punktów i zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!!!

Czekamy na zamówione książki i rozpoczynamy przygotowania do finału

Monika Wyrwa
Maria Kokoszka