Poniedziałek, 25 marca 2019 r. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.

Awans naszych drużyn do etapu wojewódzkiego Wielkiej Ligi Czytelników !!!

L   P

Od listopada 2018 roku trwa IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”. Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci biorą w nim udział.

To projekt o zasięgu ogólnopolskim, podzielony na 2 kategorie wiekowe: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej. Konkurs ma na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienie wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania wolnego czasu.

W pierwszym – szkolnym etapie uczniowie musieli przeczytać 6 książek i rozwiązać na przynamniej 80 % test dotyczący tych utworów. Z klas I-IV do rozgrywek  przystąpiło 42 uczniów. Aż 30 z nich zdobyło 6 wymaganych sprawności i uzyskało prawo do udziału w teście kwalifikacyjnym. Spośród 30 uczestników kategorii  klas V-VIII test kwalifikacyjny pisało 12 osób. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się trzy osoby z klas młodszej kategorii i trzy ze starszej. W następnych etapach WLC uczniowie walczą drużynowo.

Drużyna z kategorii klas I – IV:

1. Anna Sowińska, kl.3a

2. Filip Rębilas, kl.3a

3. Anna Grześkiewicz, kl.4c

Drużyna z kategorii klas V – VIII:

1. Julia Kazior, kl.5a

2. Aleksander Lemański, kl.5d

3. Jan Kmiecik, kl.8d

28 lutego odbył się II etap wielkiej Ligi Czytelników. Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Bochni jako koordynator powiatowy zorganizowała to wydarzenie w naszej bibliotece szkolnej.

Miałyśmy zaszczyt współorganizować ten etap konkursu, do którego zakwalifikowało się 9 drużyn z całego powiatu bocheńskiego.

Niezmiernie miło jest nam przekazać wiadomość, że obydwie drużyny z naszej szkoły wygrały te zmagania i tym samym wezmą udział w etapie wojewódzkim 28 marca br.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do przygotowań do kolejnego etapu.

Monika Wyrwa
Maria Kokoszka