Czwartek, 12 grudnia 2019 r. Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.

Bajka profilaktyczna w naszej szkole

IMG_412312 listopada 2019 r.  uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl: „Na smyczy” Spotkanie ze smerfami.

Spektakl został wystawiony dzięki współpracy międzybibliotecznej w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu zadania „Biblioteka – Twoim miejscem na ziemi”. To projekt finansowany z Funduszu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019.

Spektakl zaprezentowała  grupa artystyczno – pedagogiczna Edu- Artis w składzie: Justyna Herman   i  Aleksandra Deka.  Poprzez bajkę przekazały młodym ludziom wiedzę na temat problemu uzależnienia od Internetu i wszelkich zagrożeń z tego płynących. Zaprezentowany został problem fonoholizmu i bezpiecznego poruszania się w sieci.  W przedstawionej bajce profilaktycznej Smerfetka, uzależniona od telefonu komórkowego, zapomina o kolegach i swoich obowiązkach i umawia się  na spotkanie z nieznajomym. Beztrosko podaje mu swój adres i stwarza niebezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców wioski.

Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wspaniale współpracowali z aktorami, nieustannie podpowiadając  i przestrzegając przed niewłaściwymi decyzjami.

Monika Wyrwa
Maria Kokoszka