Poniedziałek, 25 marca 2019 r. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.

Czekoladowe ”kulki mocy” w Filialnej Szkole Podstawowej w Połomiu Dużym

IMG_092226 lutego gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Włodzimirow dietetyka i edukatora żywieniowego. Pani dietetyk zaprosiła do wspólnego stołu dzieci z przedszkola, oddziału „0” oraz klasę I , II i IV . Przygotowała bowiem warsztaty edukacyjno – kulinarne, mające na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci z przejęciem przeliczały kostki cukru ukryte w produktach spożywczych , które przywiozła pani dietetyk. Usłyszeli również o zgubnych nałogach i drogach ich eliminacji z codziennego życia. Aby wyrugować z diety słodkości uczniowie pod kierunkiem pani dietetyk przystąpili do wykonania czekoladowych słodyczy -  kulek mocy, które okazały się bardzo smacznym drugim śniadaniem. Wyprodukowanie  kolejnych kulek dla całej rodziny umożliwi  im przepis, który wszyscy uczniowie otrzymali na zakończenie warsztatów.

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miejskiemu w Nowym Wiśniczu za zorganizowanie spotkania, a pani Dorocie Włodzimirow za warsztaty bogate w wiedzę. Zdrowe odżywianie to krok w dobrą stronę, ponieważ jesteśmy tym co jemy.

Ewa Michno