Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana.

Dominacja biegaczy z Nowego Wiśnicza na zawodach powiatowych w Łapanowie

IMG_20191004_125548Tegoroczna rywalizacja szkół  w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej rozpoczęła się w gminie Nowy Wiśnicz jesiennymi Sztafetowymi Biegami Przełajowymi. Po wyraźnej wygranej w tych zawodach na szczeblu gminnym wszystkie sztafety ze SP w Nowym Wiśniczu zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

W dniu 4 października 2019 roku licząca 44 osoby grupa biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu rywalizowała w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym w Łapanowie.. Drużyny  w każdej kategorii okazały się bezkonkurencyjne. Dziewczęta młodsze ze szkoły podstawowej pokonując pięć innych sztafet minęły linię mety z ogromną przewagą i zajęły I miejsce. Sztafeta dziewcząt   klas 7 i 8   szkoły podstawowej  po zaciętej rywalizacji również stanęła na pierwszym stopniu podium. Chłopcy ze szkoły podstawowej  młodsi i starsi także pokonali wszystkich rywali zajmując pierwszą lokatę. Wszystkie sztafety wygrały w pięknym stylu nie oddając prowadzenia od pierwszej do ostatniej zmiany ,doprowadzając nawet do ”zdublowania” przeciwników.

Wszystkie sztafety dzięki  zajętym wysokim lokatom wywalczyły mistrzostwo powiatu  awansując do finału wojewódzkiego ,który odbędzie się 10 października  2019 roku na lotnisku w Nowym Targu.  Zawodnicy z Nowego Wiśnicza będą tam reprezentować  gminę Nowy Wiśnicz i powiat bocheński. Młodymbiegaczomgratulujemy formy,  charakteru  i ambicji  które były konieczne aby tak wwspanialezaprezentować się w rywalizacji sportowej. Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Składy sztafet na zawodach powiatowych:

Dziewczęta starsze : Balicka Wiktoria, Bratek Gabriela, Kokoszka Karolina,  Kowalińska  Aleksandra, Krotos Joanna, Kruk Julia, Możdżeń Dominika, Nowak Milena, Rudek Kornelia, Sowińska Katarzyna, Szpara Anna

Dziewczęta młodsze: Brydniak Iga, Dudek Patrycja, Fiołek Sylwia, Gawąd Aleksandra, Gaworczyk Katarzyna, Kożuchowicz Martyna, Oświęcimka Aniela, Płachta Zuzanna, Trylińska Milena, Włodzimirow Zofia, Wójcik Julia

Chłopcy starsi: Jacak Dymitr, Janiczek Maciej, Klimek Kacper, Kuc Filip, Kukla Karol, Kurek Kamil, Łacny Mateusz, Maliszczak Maciej, Stabrawa Oskar, Sułek Mateusz, Szewczyk Radosław, Trzaska Dawid

Chłopcy młodsi: Filipek Jan, Grabarz Hubert, Klimek Maksymilian, Kowaliński Tomasz, MożdżeńKamil, Ptaszek Leon, Radzięta Kacper, Ropek Bartosz, Tworzydło Piotr, Wzorek Michał

Należy wspomnieć, że w roku szkolny 2018/ 2019 Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu w klasyfikacji szkół w ramach Igrzysk Dzieci zajęła bardzo wysokie 13 w  miejsce wśród 977 szkół  małopolskich.

Składamy podziękowania Urzędowi Gminy w Nowym Wiśniczu  za sfinansowanie transportu na zawody powiatowe do Łapanowa.

Katarzyna Korta