Czwartek, 24 stycznia 2019 r. Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała.

„Dopalacze – zakamuflowana śmierć”

20181128_090457„Dopalacze – zakamuflowana śmierć” – warsztaty profilaktyczne w ramach projektu
Książka – mój najlepszy przyjaciel

Książka – mój najlepszy przyjaciel to projekt finansowany z Funduszu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018. W ramach powyższego projektu, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jan Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu, w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne „Dopalacze-zakamuflowana śmierć”.

Wzięli w nich udział uczniowie klasy 5c i 5d. Dla każdej klasy 2x 45 min. zajęć. Warsztaty prowadziły panie Justyna Herman   i  Aleksandra Deka. Panie: Justyna i Aleksandra należą do grupy artystyczno – pedagogicznej Edu- Artis mającej siedzibę w Krakowie. Poprzez pracę indywidualną i grupową, dramę, dyskusję,  prezentację indywidualną i krótkie filmiki pani Justyna – doświadczony trener-pedagog-nauczyciel przekazała młodym ludziom wiedzę na temat dopalaczy. Obaliła mity na ich temat i uświadomiła, że używki nie podnoszą jakości życia – a jest wręcz odwrotnie. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wspaniale współpracowali z prowadzącymi.

Monika Wyrwa