Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny.

„Drugie życie naszych śmieci”

DSC09290W ramach kontynuacji tematyki ekologicznej odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pod nazwą „Drugie życie naszych śmieci”, którego celem było zainteresowanie uczniów problematyką recyklingu w aspekcie powtórnego wykorzystania śmieci do wykonania zabawek lub przedmiotów użytkowych. Współorganizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu. Wszystkie prace plastyczne zostały pokazane w czasie wystawy zorganizowanej w sali gimnastycznej, a ich rozmaitość i pomysłowość sprawiła, że jury stanęło przed nie lada wyzwaniem. W dniu 25 czerwca zostały ogłoszone wyniki konkursu, nagrody wręczyła Dyrektor Biblioteki Miejskiej – p. Marta Cholewa. Prace oceniono w dwóch kategoriach, a zdobyli je:

• w kategorii zbiorowej – wychowankowie świetlicy szkolnej,
  • w kategorii indywidualnej:

I miejsce – równorzędnie: Paulina Kłósek (III d) i Maciej Maliszczak (III d),

II miejsce – równorzędnie: Marcelina Ptaszek (I d) i Marcin Krawczyk (0 c)

III miejsce –Patryk Kędra (0 b).

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się talentem plastycznym a przede wszystkim wspaniałym zrozumieniem tematu i idei konkursu. Możemy być spokojni o ochronę środowiska naturalnego i o losy naszej Ziemi, mając w szkole takich małych ekologów.

Marta Bielewicz