Czwartek, 12 grudnia 2019 r. Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.

Dzień Pluszowego Misia w małej szkole

IMG_2330W dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, a w naszej szkole świętowaliśmy go 26 listopada 2019 roku. W tym dniu zagościły u nas licznie misie i wszelkie inne pluszaki. W ramach obchodów tego święta uczniowie wybrali się ze swoimi pupilami „do kina” (czyli do specjalnie przygotowanych sal) i obejrzeli filmy dostosowane do wieku widzów. Nie zabrakło oczywiście popcornu, który był wliczony w symboliczną cenę biletu. Następnie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy foto-ściance. Ostatnim punktem programu był kiermasz słodkości, czyli „to, co niedźwiadki lubią najbardziej” oraz loteria fantowa. Zakupom nie było końca, gdyż wartościowe i atrakcyjne fanty rozbudzały chęć wygrania następnych. W ramach obchodów tego sympatycznego święta oraz Dnia Kredki kilka dni wcześniej odbył się konkurs plastyczny pod nazwą „Mój przyjaciel miś, kredką namaluję go dziś”, w którym wzięły udział prace wykonane przez dzieci na zajęciach w szkole. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w drugiej połowie grudnia.

W przedsięwzięcie było zaangażowanych wiele osób, a szczególne podziękowania składamy organizatorkom: p. Kindze Motak, p. Agnieszce Bakalarz i p. Marioli Palej-Dyndor, wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy przygotowali słodkości na kiermasz oraz firmie F.H.U. KARJO Joanna Szeremeta za przekazanie gadżetów i soczków. Dochód z kiermaszu słodkości i loterii fantowej zostanie w całości przeznaczony na potrzeby naszej szkoły.

Marta Bielewicz