Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony.

Dzień Sportu i Dzień Dziecka w klasach młodszych

110W dniu 31 maja 2019 roku uczniowie klas młodszych, w atmosferze sportowej rywalizacji, obchodzili swoje święto – Dzień Dziecka. Był to dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Najpierw autokarami szkolnymi wszyscy udali się na teren świetlicy wiejskiej i nowego boiska w Leksandrowej. Tam nastąpiło uroczyste powitanie i otwarcie imprezy przez panią dyrektor Teresę Kowalską-Rydz. Następnie pod czujnym okiem księdza Proboszcza zostały rozegrane mecze piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas na szczeblu klas drugich i trzecich. W tym czasie uczniowie klas pierwszych i oddziałów zerowych udali się do kącików plastycznych, gdzie mogli wykazać się swoimi zdolnościami w tej dziedzinie oraz poddać się procesowi malowania twarzy przez artystki – nauczycielki. Po wspólnym śniadaniu do dzieci przyjechała kolejna niespodzianka w postaci 2 wozów strażackich z naszymi wiśnickimi strażakami. Panowie strażacy przedstawili specyfikę swojej pracy, pokazali dzieciom urządzenia i narzędzia oraz wszystkie zakamarki wozów bojowych i interwencyjnych. Na koniec zaprezentowali gaszenie pożaru strumieniem piany, którym zaskoczyli dzieci i sprawili im wielką frajdę.

Ostatnim punktem programu była dyskoteka na świeżym powietrzu – jej rytmy porwały do tańca wszystkich uczestników imprezy.

Dzieci otrzymały słodkie upominki od Szkolnej Rady Rodziców.

Dziękujemy Panom Strażakom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia tego dnia dla naszych najmłodszych uczniów.

Marta Bielewicz