Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.

Dzień Ziemi w Małej Szkole

IMG_20180424_104937_BURST001_COVERDnia 24 kwietnia 2018 roku odbyła się w „małej szkole” akademia z okazji Dnia Ziemi. Z tej okazji uczniowie  klasy III a i III b przedstawili montaż słowno-muzyczny. Mali wykonawcy przypomnieli skąd wywodzi się święto, i w jaki sposób obchodzone jest ono na całym świecie. Społeczność uczniowska obejrzała inscenizację pod tytułem „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”.

„Niech żyje Ziemia”, „Precz ze śmieciami”, „Czysta Ziemia” brzmiały słowa wierszy deklamowanych przez uczniów. Zwrócili oni uwagę, że każdy z nas powinien mieć swój wkład w to, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody i konieczność jej ochrony sprawia, że czują się one odpowiedzialne za nasze środowisko. Kończąc swój występ uczniowie głośnym S O S wyrazili swój apel o ochronę naszej planety.

Barbara Mech
Barbara Kokoszka