Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.

Eliminacje Konkursu Pięknego Czytania

IMG_525816 stycznia 2020 roku w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. W pierwszej kategorii – klas I-II wzięło udział 14 uczestników, natomiast w drugiej – klas III-IV zaprezentowało się 10 uczniów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu pani Barbara Wiśniewska, pedagog szkolny pani Renata Seredyńska oraz wychowawca świetlicy pani Agnieszka Bakalarz. Słuchając i oceniając występy uczniów jury brało pod uwagę: technikę czytania (płynność, dykcję, tempo czytania), zachowanie limitu czasu czytania oraz sposób interpretacji tekstu poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu takich jak: pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie.

Zadanie uczestników konkursu polegało na pięknym przeczytaniu wybranego przez siebie fragmentu książki Alana Alexandra Milne`a „Kubuś Puchatek”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i poczuciem humoru przedstawili przygody głównego bohatera książki – misia o bardzo małym rozumku i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Komisja miała niełatwe zadanie z wytypowaniem zwycięzców konkursu. Ostatecznie po naradzie uzgodnili następujący werdykt:

Kategoria klas I-II

I miejsce: Julia Zgłobicka (klasa 2c)
II miejsce: Anna Helmecka (klasa 1c)
III miejsce: Jagoda Dybaś (klasa 2a)
Wyróżnienie: Karolina Grudzińska (klasa 2d)

Kategoria klas III-IV

I miejsce: Grzegorz Mikulski (klasa 3b)
II miejsce: Aleksandra Bukowiec (klasa 3d)
III miejsce: Patrcja Ferenc (klasa 3c)
Wyróżnienie: Laura Kądziołka (klasa 3d)

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca w każdej z kategorii będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych 23 stycznia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.

Maria Kokoszka
Monika Wyrwa