Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława.

Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

p1W dniach 10-11 maja 2019r. odbył się w Katowicach  finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, połączony z VIII Wielką Rodzinną Zabawą. W kategorii klas I-IV województwo małopolskie reprezentowała drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Anna Grześkiewicz, Anna Sowińska i Filip Rębilas. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 17 tysięcy uczestników  z całej Polski.

W pierwszym dniu finaliści zmagali się z testem, który dotyczył treści dwóch książek: „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie” Waldemara Cichonia oraz „Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie” Liliany Bardijewskiej.

W drugim dniu uczniowie wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami uczestniczyli w Wielkiej Zabawie Rodzinnej. Z pomocą wodzireja tanecznym krokiem przeszliśmy ulicami Katowic w korowodzie bajkowych postaci, skandując między innymi następujące hasła: „Kiedy czytamy, świat odwiedzamy” czy też „Żyję drukiem, nie Facebookiem”.

Następnie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbył się wielki piknik rodzinny i zabawy integrujące całą rodzinę „Rodzina na medal”. Organizatorzy przygotowali ponad 30 stanowisk z różnorodnymi zadaniami dla rodzin: plastycznymi, muzycznymi, tanecznymi, literackimi. Można było między innymi: przygotować zdrowy koktajl, pokonać tor przeszkód, rozwiązać łamigłówki  i krzyżówki, przećwiczyć pierwszą pomoc a także sprawdzić jak policjanci pozyskują odciski palców.

Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z autorem jednej z książek finałowych – panem Waldemarem Cichoniem. Po spotkaniu autorskim finaliści otrzymali autografy autora wraz z imiennymi dedykacjami.

Czekanie na oficjalne ogłoszenie wyników wypełniły nam warsztaty wokalne z elementami teatru muzycznego pod hasłem „Zaśpiewajmy razem – Stanisławowi Moniuszce w 200 rocznicę urodzin”. Wysłuchaliśmy również pieśni Moniuszki w wykonaniu barytona pana Adriana Janusa.

Nasi wspaniali i zdolni uczniowie uzyskali 164 punkty na 170 i dzięki temu zajęli 6 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu i dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach uczniów do konkursu.

Relację z finału można obejrzeć na stronie:

Maria Kokoszka