Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.

„HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA”

IMG_2887W sobotnie popołudnie 18 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym p. Katarzyna Policht powitała licznie zgromadzonych mieszkańców oraz gości na „Spotkaniu z kolędą”. Byli wśród nich wiceburmistrz Nowego Wiśnicza p. Regina Wielgus, ks. proboszcz Krzysztof Wąchała, radny Połomia Dużego p. Marcin Daniec, sołtys Jacek Trzeciak, dyrektor MOK p. Leszek Marszałek. Pierwsi na scenie stanęli uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Filialnej w Połomiu Dużym którzy odpowiedzieli na zaproszenie wzięcia udziału w „Spotkaniu z kolędą”. Ubrani w piękne regionalne stroje wykonane przez rodziców, zaprezentowali kolędy i pastorałki przygotowane pod kierunkiem p. Bożeny Hyrc, Małgorzaty Kaczmarczyk i niżej podpisanej. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści zaśpiewali tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach oraz piosenki świąteczne. Szczególne brawa otrzymały trzy i czterolatki z oddziału przedszkolnego, które po raz pierwszy stanęły na scenie przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Następnie na scenie pojawili się laureaci 38 Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”: Dziecięce Szczodroki, a po nich Młodzieżowe „Herody”. Wiele śmiechu wprowadziła Dorosła Grupa Kolędnicza „Z Turoniem” ze Stowarzyszenia Rozwoju Połomia Dużego. Kolędnicy prezentując program pełen humoru i radosnego kolędowania zebrali zasłużone oklaski. Występy przedszkolaków, uczniów i absolwentów naszej szkoły na pewno na długo pozostaną w pamięci mieszkańców Połomia Dużego.

Ewa Michno