Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.

II Gminny Konkurs Pięknego Czytania

IMG_574323 stycznia 2020 roku w bibliotece szkolnej odbył się II Gminny  Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy naszej szkoły oraz Bibliotekę Publiczną im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”.

W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z klas I-II i III-IV szkół podstawowych z: Chronowa, Kobyla, Królówki, Nowego Wiśnicza oraz Starego Wiśnicza.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
pani Zofia Gołębiowska-Tabaszewska, która wiele lat uczyła języka polskiego w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu – przewodnicząca, pani Barbara Wiśniewska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu oraz pani Halina Skórnóg – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu

Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie fragment książki Alana Alexandra Milne`a „Kubuś Puchatek”. Jury oceniało technikę czytania (płynność, dykcję, tempo czytania), zachowanie limitu czasu oraz sposób interpretacji tekstu poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu takich jak: pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie.

Tytuł mistrza pięknego czytania w kategorii klas I-II otrzymała Julia Zgłobicka reprezentująca naszą szkołę. Wicemistrzem została Wiktoria Cabała ze Szkoły Podstawowej w Chronowie, natomiast wyróżnienie komisja przyznała Kacprowi Kokoszce ze Szkoły Podstawowej w Kobylu.

W kategorii klas III-IV mistrzem pięknego czytania została Emilia Łacna ze Szkoły Podstawowej w Chronowie, wicemistrzem – Aleksandra Bukowiec z naszej szkoły, natomiast wyróżnienie otrzymał  Grzegorz Mikulski również reprezentujący naszą szkołę.

Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, których lektura z pewnością wzmocni zamiłowanie naszych zwycięzców do czytania.

Uczestnikom konkursu gratulujemy udanych występów i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.

Maria Kokoszka
Monika Wyrwa