Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana.

Szanowni Rodzice,

władze Gminy wraz z Fundacją Rozwoju Regionów zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach:

-  POSTAWY (dziewczynki –  rocznik 2010 i 2008, chłopcy –   rocznik 2007)

-  SŁUCHU I WYMOWY (rocznik  2012)

-  WZROKU (rocznik 2015)

Celem projektu  jest poprawa stanu zdrowia dzieci w zakresie wad postawy u dzieci w wieku szkolnym z terenu województwa małopolskiego poprzez zwiększenie wczesnej wykrywalności wad postawy, zaburzeń słuchu i mowy oraz wad wzroku. W ramach projektu przewidziano badania przesiewowe podstawowe i pogłębione dla dzieci, gimnastykę korekcyjną, a także spotkania informacyjno-edukacyjne dla rodziców.

Dalsze informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dla rodziców i uczniów”.

Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne u nauczycieli koordynatorów.

Badania współfinansowane są  ze środków województwa Małopolskiego a zadania z tym związane będą realizowane w okresie kolejnych dwóch lat przez specjalistów – lekarzy/rehabilitantów wyłonionych przez Fundację Rozwoju Regionów w Nowym Sączu.