Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny: Laury, Alberta, Marcjana.

Kiermasz Palm Wielkanocnych w Połomiu Dużym

IMG_1171Święcenie palm to charakterystyczny obrzęd niedzieli poprzedzającej Wielkanoc, czyli Niedzieli Palmowej. Tradycja głosi, że poświęcona palma wielkanocna umieszczona za świętym obrazem, nad drzwiami lub na parapecie okna chroni domostwo przed pożarem, powodzią i chorobami, a mieszkańcom przynosi szczęście. Krzyż zrobiony z podstawy palmy wbity w zaoraną ziemię gwarantuje urodzaj i chroni przed klęskami żywiołowymi.

Zgodnie z długoletnią tradycją naszej szkoły przed Kaplicą Św. Alberta w Połomiu Dużym dnia 7 kwietnia pojawiły się palmy wielkanocne. Pięknie ozdobione kwiatami z krepiny przyciągały swoim urokiem  mieszkańców Połomia, którzy już przed mszą św. dokonali wyboru i zakupili palemki. Kwiaty do palm wykonały nauczycielki Szkoły Filialnej, uczennice,mamy i babcie. Bazie, bukszpan i ozdobne trawy przekazały dla szkoły rodziny wspierające od lat wyrób palm na kiermasz. Przez kilka popołudni palmy przygotowały : pani kierownik Bogumiła Sarna, pani Bożena Hyrc, pani Joanna Wyrwa, pani Agnieszka Kmiecik oraz niżej podpisana.

Dziękujemy wszystkim za zakup palm i życzymy

WESOŁYCH  ŚWIĄT  WIELKANOCNYCH

Ewa Michno