Czwartek, 24 stycznia 2019 r. Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała.

Kolejne spotkanie z przedstawicielami firmy „Traszkan”

20181218_093934W dniu 18 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0-3 z przedstawicielami firmy „Traszkan”: p. Marcinem Ciężarkiem i p. Robertem Sroką. Firma zajmuje się wywozem i segregacją odpadów w naszej gminie i co roku jej przedstawiciele spotykają się z naszymi uczniami, aby przypominać o konieczności segregowania odpadów – a co za tym idzie – dbania o środowisko naturalne. Panowie przypomnieli o zasadach prawidłowej segregacji odpadów oraz skupili się na wyjaśnieniu dzieciom procesu recyklingu szkła pozyskiwanego z naszych gospodarstw domowych. Przygotowali także zagadki dotyczące szczegółów recyklingu, których poprawne rozwiązanie było nagradzane słodyczami. Na koniec spotkania przedstawiciele klas otrzymali zadanie posegregowania sterty odpadów do właściwych pojemników.
Dziękujemy firmie „Traszkan” za wdrażanie programu edukacji najmłodszych, gdyż po kilkuletniej współpracy nasi uczniowie mają już konkretną i dobrze utrwaloną wiedzę na temat segregacji śmieci i ich recyklingu.

Marta Bielewicz