Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana.

Majowe święta

20190430_100344W dniu 30 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach o tematyce patriotycznej pt.: „Majowe święta”. Warsztaty przygotowała i przeprowadziła p. Mariola Palej-Dyndor. Nauczycieli i uczniów przywitała p. dyrektor Teresa Kowalska-Rydz, która także w ramach współpracy z prowadzącą przygotowała materiały do samodzielnej pracy dla uczniów.

Autorka zajęć w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiła dzieciom rys historyczny i charakter majowych świąt, wykorzystując do tego zdjęcia, ilustracje, filmy edukacyjne oraz inne dostępne materiały. Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, angażowali się w dyskusję i chętnie zabrali do klas materiały do samodzielnej pracy. Zaangażowanie dzieci podziwiała p. dyrektor Bożena Głąb, która była gościem tego wydarzenia.

Tak atrakcyjna lekcja patriotyzmu zostanie młodym obywatelom na pewno długo w pamięci.

Marta Bielewicz