Sobota, 22 lutego 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra.
 
 

Marcel Kuc w kadrze narodowej


 
 

MarcelPolski Związek Motorowy zatwierdził członków kadry narodowej w sporcie kartingowym. W obecnym sezonie wśród utalentowanych sportowców znalazł się Marcel Kuc, siódmoklasista z Nowego Wiśnicza. Nasz młody sportowiec, przy wielkim wsparciu swojej rodziny, już od kilku lat trenuje jazdę gokartami, odnosząc ogromne sukcesy w Polsce
(w 2016 r. wygrał rywalizację w Rotax Mini Max oraz Mini Rok) i rozwijając talent poza granicami kraju ( 9 miejsce w światowym finale Rotax Grand Finals w 2016 r.).

W ostatnim czasie Marcel zakwalifikowany został  do prestiżowej grupy sportowców z całego świata (łącznie 51 osób), którzy wezmą udział w światowym programie dla młodych kierowców. Jako jedyny Polak w tej grupie Marcel wystartuje w serii kartingowej CIK FIA Karting Academy Trophy, dedykowanej najbardziej uzdolnionym kierowcom kartingowym.

Marcel pokazuje na swoim przykładzie, że wysiłek, ciężka praca i wytrwałość to dobra droga do realizacji marzeń i pasji. Gratulujemy  sukcesów i czekamy na kolejne. Życzymy wielu sił potrzebnych do realizacji założonych celów.

Monika Multan

Marcel