Sobota, 23 czerwca 2018 r. Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera.

Na pienińskim szlaku

20180606_120137Rankiem 6. czerwca klasy IV a i d oraz klasa z Połomia Dużego wyruszyły na wycieczkę w Pieniny. Słońce od rana pięknie świeciło, humory dopisywały, dlatego ani Wąwóz Homole, ani dalsza trasa w kierunku Jaworek nie sprawiły uczestnikom wyjazdu żadnych trudności.

Dłuższy postój przy schronisku w Jaworkach stał się okazją do „napatrzenia się” przez liczną grupę żeńskiej części wycieczki małym kucykom oraz zakupienia drewnianych mieczy, które momentalnie stały się dominującym rekwizytem świetnej zabawy (oczywiście pod czujnym okiem wychowawców- p. Marii Stabrawy, p. Anity Całki, p. Małgorzaty Korty i p. Małgorzaty Klimek). Z pomrukami niezadowolenia uczniowie opuszczali to miejsce postoju (z zadowoleniem natomiast przyjęli tę wiadomość odpoczywający tam turyści).

Kolejnym punktem wycieczki była stadnina koni w Jaworkach, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich umiejętności utrzymania się w siodle i zjeść pieczoną na grillu kiełbaskę, natomiast ci, którzy za kiełbaską nie przepadają, zadowolili się pieczonym również na grillu chlebem.  Zanim dotarliśmy do Szczawnicy, gdzie zjedliśmy pyszne lody i skorzystaliśmy z wody w źródełku „Helena”, zwiedziliśmy jeszcze piękną cerkiew w Szlachtowej.

Zmęczeni ale zadowoleni, zgodnie z planem,. wróciliśmy do Nowego Wiśnicza.

Małgorzata Klimek