Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława.

„Pierwsi do pierwszej pomocy”

DSCF9404W środę 21 września 2016r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej, uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Głównym zadaniem było zdobycie przez uczniów niezbędnej wiedzy do prawidłowego udzielenia pomocy osobie w stanie zagrożenia życia.

Wykład teoretyczny wraz z pokazem, poprowadził zaproszony gość: ratownik medyczny, strażak i wykładowca Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Pan Kamil Kolanowski, który oprócz bardzo dobrego przygotowania merytorycznego wykazał się wspaniałym kontaktem z dziećmi. Uczniowie naszej szkoły nauczyli się jak mogą sobie poradzić w trudnych sytuacjach, jeśli będą musieli pomóc poszkodowanemu: zapewnienia własnego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa poszkodowanego, sprawdzenia funkcji życiowych, wezwania pomocy, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, zadławień, jak również wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową (ćwiczenia na fantomie). Podczas tej niezwykłej lekcji Pan Kamil zwrócił również uwagę na znaczenie elementów odblaskowych w ratownictwie.

Dzieci wykazały się niesamowitym zaangażowaniem podczas zajęć. Oby każde dziecko potrafiło się tak zachować w trudnej sytuacji. Dzięki temu spotkaniu na nowo uświadomiliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest praca ratownika.

Dziękujemy Panu Kamilowi za ciekawe i pełne profesjonalizmu spotkanie.

Kinga Motak