Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny.

„Pierwsze i ostatnie takie …pożegnanie w naszej szkole”

slon18 czerwca 2019 r. – dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego odbyło się uroczyste pożegnanie Szkoły przez uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych (w sumie uczniowie  aż ośmiu klas opuściło mury naszej szkoły) . O tym, że był to dzień uroczysty i niezwykły świadczyły poważne miny ósmoklasistów i trzecioklasistów, obecność bardzo wielu  rodziców i nauczycieli oraz wystrój sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego członkowie jeszcze aktualnego samorządu uczniowskiego przekazali obowiązki w tym sztandar szkoły swoim następcom z klas siódmych. Dyrektor Szkoły, pani Bożena Głąb , pożegnała wyżej wymienionych uczniów,  pogratulowała im ukończenia kolejnego  etapu nauki  i uzyskania tytułu absolwenta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz życzyła pomyślności w dalszym etapie kształcenia.

W tym szczególnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań dla Dyrekcji szkoły, dla Wychowawców Absolwentów, całego Grona Pedagogicznego dla pracowników Obsługi i Administracji  i oczywiście podziękowań dla Rodziców. Absolwenci przekazali nauczycielom  i rodzicom przygotowane upominki, osobiście  dziękując za trud nauczania i wychowania oraz troskliwą opiekę każdego dnia. Również młodsi koledzy żegnali tych, którzy stali się absolwentami. Każdy otrzymał  miłą pamiątkę od siódmoklasistów. Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny, przygotowany przez żegnających się ze szkołą w Nowym Wiśniczu. Przemówienia, wiersze, piosenki oraz wspomnienia szkolne wywoływały wzruszenia.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia obejrzeli pokaz zdjęć klasowych podsumowujący lata nauki oraz pokaz zdjęć absolwentów z okresu przedszkolnego i wczesnoszkolnego w formie prezentacji multimedialnej. Niejednemu z oglądających  zakręciła się łza w oku.  Uroczystość była niezwykła, bo było to ostanie spotkanie w tym gronie.

W czasie pożegnania Szkoły przez uczniów Ósmych klas SP i III klas Gimnazjum wręczono Prymusy. To nazwa statuetki (dla uczniów gimnazjum jak    i szkoły podstawowej), która ma uhonorować  tych, którzy w sposób znaczący wpisali się w historię murów Szkoły Podstawowej im. S. Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu. Te szczególne wyróżnienia przyznane zostały w  6 kategoriach. Wyboru dokonała kapituła, w skład której wchodzili członkowie Rady Pedagogicznej, która  wyłoniła nominowanych w każdej kategorii, a następnie wytypowała zwycięzców.
Galę poprowadzili uczniowie klas siódmych Hubert Górny i Katarzyna Sowińska a statuetki otrzymali:  w  kategorii :

„Mistrz Kindersztuby” : Jan  Kmiecik – ucz. klasy VIII i Aleksandra  Smolik – ucz. klasy III

„Sportowiec Roku” Jakub  Świątek – ucz. klasy VIII i Izabela   Zym  – ucz. klasy III

„Talent Artystyczny”. Natalia  Goryczka – ucz. klasy VIII i Joanna Pięta- ucz. klasy III

„Talent Muzyczny” : Nikodem  Przybojewski – ucz. klasy VIII i Martyna  Dziedzic – ucz. klasy III

„Wolontariusz” : Daria  Ofiara – ucz. klasy VIII i Elżbieta  Panna – ucz. klasy III

„Indywidualność” Magdalena  Czekaj- ucz. klasy III

Tego przedpołudnia nie zabrakło wielu wzruszeń, kwiatów, pamiątkowych upominków i podziękowań oraz ostatnich zdjęć. Kiedy uroczystość dobiegła końca, tak jakoś trudno było się rozejść a każdy z absolwentów „ Do przejścia ma tak wiele lat. Drogami, które ledwie zna.”

Drodzy Absolwenci, myślę, że Cała społeczność szkolna  życzy Wam powodzenia w dalszym kształceniu w szkole ponadpodstawowej, żebyście wyrośli na wartościowych ludzi i pamiętajcie o szkole macierzystej, wspominajcie życzliwie.

„Chciałbym kiedyś tu powrócić
Chciałbym kiedyś tu zapukać,
Porozglądać się dookoła,
By dzisiejszy dzień odszukać”