Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Podium na zawodach wojewódzkich

1 (4)Po wygranych zawodach powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łapanowie drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich.

Dnia 10 października 20019r o godz 7.00 dwie sztafety: dziewczęta i chłopcy z klas 4-6 wyjechały na „Małopolski Finał w Sztafetowych Biegach Przełajowych” na lotnisku w Nowym Targu.

Pierwsze na starcie o godz 10.00 stanęły dziewczęta. Do biegu zgłosiły się 34 sztafety. Były to mistrzynie i wicemistrzynie powiatów z całego województwa małopolskiego. Dziewczęta w trudnych warunkach atmosferycznych, po zaciętej walce zajęły III miejsce.

W skład sztafety dziewcząt weszły: Sylwia Fiołek, Patrycja Dudek, Aniela Oświęcimka, Julia Wójcik, Iga Brydniak,  Katarzyna Gaworczyk, Aleksandra Gawąd, Zuzanna Płachta, Milena Trylińska, Martyna Kożuchowicz, Marlena Duch, Julia Kazior

Niespełna godzinę później bo o 10.50 do walki przystąpili chłopcy. Sztafeta chłopców ostatecznie zajęła 11 miejsce na 36 sztafet startujących.

W skład sztafety chłopców weszli: Maksymilian Klimek, Bartosz Ropek, Piotr Tworzydło, Dominik Drożdż, Filip Możdżeń, Kacper Radzięta, Hubert Grabarz, Michał Wzorek, Leon Ptaszek, Jan Filipek, Kamil Możdżeń

Na zakończenie odbyła się dekoracja najlepszych sztafet. Dziewczęta otrzymały puchar oraz pamiątkowe brązowe medale. Serdecznie gratulujemy obu sztafetom uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy w Nowym Wiśniczu za sfinansowanie transportu na zawody  wojewódzkie do Nowego Targu, a Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za pokrycie kosztów wyżywienia.

Lucyna Mika