Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony.

Połom Duży – spotkanie z policjantem

1013 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami: młodszym aspirantem Pawłem Motakiem i sierżantem sztabowym Dominiką Bigas.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, jak zachować się, gdy spotkają na swej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur, oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszej szkoły. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Nawięcej radości wzbudzało włączenie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały policjantom, za wizytę wręczając upominek. Dziękujemy i zapraszamy częściej do naszej szkoły.

Spotkanie zorganizowała p Małgorzata Kaczmarczyk.

Bożena Hyrc