Poniedziałek, 25 marca 2019 r. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.

Ponowne spotkanie z „Traszkanem” w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym

IMG_018218 grudnia gościliśmy w szkole przedstawicieli firmy „Traszkan” z Zegartowic, która zajmuje się między innymi odbiorem odpadów w gminie Nowy Wiśnicz. Panowie Marcin Ciężąrek i Robert Sowa – specjaliści do spraw ochrony środowiska i gospodarki odpadami przypomnieli uczniom jak należy prawidłowo segregować odpady powstajace w naszych gospodarstwach domowych.
Dzieci zapoznały się również z pojęciem szeroko rozumianego recyklingu, dowiedziały się o podróżach posegregowanych śmieci oraz ich ponownym wykorzystaniu. Jak zwykle entuzjazm wśród uczniów wywołało segregowanie śmieci wprost do kolorowych koszy przywiezionych przez prowadzących szkolenie. Aktywność dzieci oraz ich prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone słodyczami .Dodatkowo najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali magnesy z systemem segregacji odpadów, a wszyscy kolorowe naklejki. Nie zabrakło także prezentacji multimedialnej ukazującej długą drogę odpadów do punktów ich przetwarzania.
Dziękujemy za wspaniałą lekcję i zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

Ewa Michno