Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Imieniny: Leona, Kai, Heliodora.

Powitanie wiosny w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym

IMG_0972Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny powitał nas wietrzną i pochmurną aurą. Pomimo to uczniowie naszej szkoły zdecydowali się wspólnie przegonić zimę i powitać wiosnę. Przygotowania do wiosennego świętowania rozpoczęło kilka dni wcześniej losowanie koloru dla danej klasy i oddziałów przedszkolnych, które zorganizowała p. Bożena Hyrc. W rezultacie klasa IV prezentowała się 21 marca w kolorze pomarańczowym, klasa II w niebieskim, klasa I w czerwonym, oddział 0 w zielonym ,a przedszkole było całe żółte. Częścią główną imprezy był „Wiosenny konkurs” przygotowany i poprowadzony przez p.Bożenę Hyrc. Zagadki, rebusy, puzzle i odgadywanie odgłosów powracających ptaków wywołało wiele emocji, a śpiewanie piosenek witających wiosnę wyzwoliło u dzieci radosny nastrój. Kulminacyjnym punktem wiosennego spotkania było przeliczanie kolorowych ubrań i dodatków. Pani kierownik Bogumiła Sarna przeprowadziła konkurs na plakat wiosenny nagrodzony drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali również słodycze od organizatorki uroczystości. Tradycyjnie dzieci oraz nauczyciele wyruszyli w barwnym korowodzie niosąc kwiaty i gaiki. Do szkoły powrócono w doskonałych humorach.
Powitanie wiosny w naszej szkole upłynęło w miłej i radosnej atmosferze i mamy nadzieję, że teraz ujrzymy już wiosnę w cieplejszym promyku słońca i kolorowych kwiatach przed naszą szkołą.
Serdecznie dziękujemy p. Bożenie Hyrc, nauczycielom i uczniom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie do powitania wiosny i wspaniałą zabawę.

Ewa Michno