Czwartek, 24 stycznia 2019 r. Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała.

Spotkanie z dietetykiem

20181204_081759W dniu 4 grudnia 2018 roku uczniowie klas trzecich spotkali się z panią dietetyk – Dorotą Włodzimirow. Podczas spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady zdrowego żywienia oraz w bardzo przystępny i obrazowy sposób przekonać się ile cukru zawierają niektóre produkty, będące często składnikami podstawowej diety. Pani dietetyk zaangażowała trzecioklasistów do wspólnego wykonania słodkiego deseru z wykorzystaniem wyłącznie zdrowych składników. Wszyscy chętnie włączali się do pracy, a efekt był zaskakująco smaczny. Na koniec pani dietetyk wspomniała dzieciom o produktach i substancjach uzależniających oraz wskazała sposób unikania kontaktu z nimi.

Pod adresem pani Doroty Włodzimirow kierujemy podziękowania za cenną lekcję dietetyki i przekazanie dzieciom teorii zdrowych nawyków.

Marta Bielewicz