Wtorek, 15 października 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana.

Sprzątanie Świata Szkoła Filialna Połom Duży

20190924_101843Akcja „Sprzątanie Świata – Polska”  przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.  Jak co roku była aktywnie zrealizowana przez uczniów Szkoły Filialnej w Połomiu Dużym. Na kilka dni przed sprzątaniem najbliższej okolicy nauczyciele przeprowadzili prelekcje na temat efektywnej segregacji odpadów powstających podczas codziennych czynności.  Dnia 24 września zaopatrzone w worki i rękawice grupy dzieci 3-4 latków, klasa „0” oraz klasa  III naszej szkoły zbierały wszystko to, co znalazło się wzdłuż poboczy, na przystankach autobusowych, na placu zabaw, parkingu ,obok kaplicy i szkoły.

Zebraliśmy 3 worki śmieci. W akcji wzięło udział 24 uczniów wraz z wychowawczyniami .

Bożena Hyrc
Małgorzata Kaczmarczyk