Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. Imieniny: Leona, Kai, Heliodora.

Sukces w Konkursie Małopolskim

20190321_123406W pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2019 r. uczeń  Szkoły Podstawowej im. S. Lubomirskiego Adam Burkiewicz wraz z tatą i nauczycielem niżej podpisanym wzięli  udział w uroczystej gali  wręczenia dyplomów i nagród, oraz w wernisażu Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.  Finałowa gala konkursowa odbyła się w siedzibie WBP  w Krakowie. „Las – Strażnik Niepodległej”,  tak brzmiał temat Konkursu organizowanego przez RDLP  w Krakowie  i Małopolskiego Kuratora Oświaty.   Tytuł konkursu i  wystawy był ściśle związany z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu było propagowanie zainteresowania oraz szacunku dla przyrody, potrzeby jej nieustannej ochrony, ukazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski, uświadomienie i zrozumienie roli lasu w życiu Narodu - w duchowym i materialnym dorobku polskiej kultury, postrzeganie lasów jako ważnego elementu dziedzictwa narodowego, a także uświadomienie uczestnikom    i wszystkim odbiorcom jak wiele różnorodnych funkcji pełni las.

Obok fotografii należało dołączyć uzasadnienie. Zdjęcia, oprócz charakteru dokumentacyjnego, miały mieć przede wszystkim wyraz artystyczny. Praca ucznia przebrnęła przez kolejne etapy, weryfikacje, by znaleźć się w ścisłym finale etapu regionalnego i uplasować się na najwyższym podium.

1. miejsce Adam Burkiewicz – Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
  2. miejsce Aleksandra Hachlica – Szkoła Podstawowa w Lusinie
  3. miejsce Emilia Pasich – Szkoła Podstawowa w Wolbromiu

Rozdano również  nagrody dodatkowe:

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Dodatkową Nagrodę Dyrektora RDLP w Krakowie, która to trafiła również do Adama Burkiewicza z naszej szkoły.

Podczas uroczystej gali zaprezentowane zostały najlepsze fotografie nadesłane na konkurs. Cieszy fakt, że wśród eksponowanych prac pojawiła się jeszcze jedna autorstwa Piotra Pietrzyka także ucznia Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu.  Uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich z  Nawojowej, który   wykonał krótki program muzyczny.  A na cześć laureatów wygrywał  również sygnały m.in. Fanfarę Honorową. Na finał przybyło wielu znakomitych gości, którzy swoją obecnością uhonorowali autorów najlepszych prac m.in. p. Ewa Klimczyk, starszy wizytator, reprezentująca Małopolskiego Kuratora Oświaty, która wręczyła dyplomy i nagrody  Adamowi.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonego, oraz podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie promującym walory przyrodnicze i historyczne naszej Małej Ojczyzny.

Beata Wojtoń