Niedziela, 18 listopada 2018 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny.

„SUPER MATEMATYK”

Dnia 23 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu odbył się finał Gminnego Konkursu Matematycznego „Super Matematyk”. Etap gminny konkursu został poprzedzony etapem szkolnym, w którym każda ze zgłoszonych szkół miała wyłonić po 1 najlepszym uczniu z klas czwartych, piątych i szóstych. Konkurs był okazją i szansą dla uczniów, którzy lubią matematykę, pragną doświadczyć rywalizacji, zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności a jednocześnie sprawdzić się w gronie najlepszych.

W słoneczny poranek zdolnych matematyków wraz z opiekunami przywitała i konkurs otworzyła pani dyrektor Bożena Głąb, życząc sukcesów, podkreśliła również rolę matematyki oraz logicznego myślenia we współczesnym świecie.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali zadania konkursowe, wymagające wiedzy matematycznej, sprawności rachunkowej, umiejętności logicznego myślenia oraz wnioskowania. Oprócz gospodarzy do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w Chronowie, Kobylu, Starym Wiśniczu, Królówce oraz Muchówce, w sumie 17 osób.

Laureaci konkursu:

Klasy IV

I miejsce – Michał Cieśla, SP w Królówce
II miejsce – Dawid Rosiek, SP w Muchówce
III miejsce – Julia Frankowicz, SP w Kobylu

Klasy V

I miejsce – Radosław Szewczyk, SP w Nowym Wiśniczu
II miejsce – Patryk Mucha, SP w Starym Wiśniczu
III miejsce – Kacper Fasuga, SP w Królówce

Klasy VI

I miejsce – Jakub Gawąd, SP w Nowym Wiśniczu
II miejsce – Joanna Truś, SP w Kobylu
III miejsce – Julia Makarewicz, SP w Królówce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności laureatom. Życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji matematycznej i dalszych sukcesów. Słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy wspierali uczniów w rozwijaniu zainteresowań matematycznych oraz do nauczycieli uczestniczących w pracach komisji konkursowej.

Dziękujemy sponsorom, za wsparcie finansowe i rzeczowe: pani dyrektor SP w Nowym Wiśniczu oraz firmie Cygan Professional z Muchówki.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy i pomysłodawcy konkursu:
Magdalena Chojecka, Aneta Grześkiewicz, Katarzyna Dragan

konkurs1