Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii.

Szkolne eliminacje konkursu „Pierścień Świętej Kingi”

2aW dniu 15 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu odbyły się szkolne eliminacje XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z klas I-III Szkoły Podstawowej.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: pani  Bożena Głąb – Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, pani Barbara Wiśniewska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Wiśniczu oraz  ksiądz Krzysztof Wąchała – proboszcz parafii Nowy Wiśnicz.

Podczas tegorocznych eliminacji uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania. Recytacje były ciekawe i różnorodne. Uczniowie zmierzyli się między innymi z twórczością ks. Jana Twardowskiego, Beaty Kołodziej, Janiny Snopek-Stefaniak oraz ks. Mariusza Bernysia. Jury dokonywało oceny, kierując się następującymi kryteriami: pamięciowe opanowanie tekstu, dykcja i poprawność wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

Członkowie komisji oceniającej wytypowali następujących laureatów:

Grzegorz Mikulski (klasa IIb) – wiersz „Osiołek Bonifacy” Doroty Kozioł

Aleksandra Bukowiec (klasa IId) – wiersz „Żart dla Ewy” Małgorzaty Nawrockiej

Zofia Włodzimirow (klasa IIIb) – wiersz „Anioł mój” nieznanego autora.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy,  a zwycięzcy nagrody i wezmą udział w eliminacjach rejonowych  w Bochni. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów na następnym etapie konkursu.

Maria Kokoszka