Niedziela, 18 lutego 2018 r. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława.

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Połomiu Dużym

IMG_0337Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z  ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą rozwiązanie na każde zmartwienie. Wnuki to widzą i czują, dlatego w dniu 24 stycznia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić im swoją miłość. Uroczystość rozpoczęła p. kierownik Bogumiła Sarna, która w ciepłych słowach mówiła o roli dziadków we współczesnych domach, ich miłości, oddaniu i blasku, który roztaczają wokół siebie, będąc ta naprawdę duszą każdej rodziny. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyni p. Bożeny Hyrc recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W pięknej scenografii i wspaniałej atmosferze dzieci pięknie odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Znalazła się również chwila na wspólny udział w zabawie i konkursach z nagrodami. Była to wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

Bożena Hyrc
zdjęcia Bogumiła Sarna