Poniedziałek, 25 marca 2019 r. Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława.

WALENTYNKI w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym

IMG_0821Dzień 14 lutego to Dzień Zakochanych, nazywany Walentynkami. Nazwa pochodzi od patrona zakochanych, Świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go „od Twojego Walentego”. Istnieje również legenda, głosząca, że właśnie tego dnia ptaki dobierają się w pary. Obecnie obchodzimy Walentynki wysyłając anonimowe kartki lub wręczając drobne upominki tym, których kochamy. Również uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tym święcie. Walentynkowa Poczta dostarczyła własnoręcznie przygotowane kartki i drobne oznaki sympatii w postaci serduszek. Wszyscy uczniowie i nauczyciele Szkoły otrzymali piękne walentynkowe kartki. Poniżej fotorelacja z tego miłego i radosnego spotkania.

Ewa Michno